Úvod > Obec > Aktuality > Kulturní akce v Jablonném nad Orlicí.

Kulturní akce v Jablonném nad Orlicí.

Akce květen 2022

S láskou Mary – středa 11. května 2022, 19 hodin, sál kina Jablonné nad Orlicí

Divadlo Bolka Polívky pro vás uvádí hořkou komedii o tom, že životu se má jít naproti. Con­nie, Leo­na, Mil­lie a Mary jsou dámy z ame­ric­ké­ho jihu a jejich nej­vět­ším život­ním povy­ra­že­ním za posled­ních 30 let je pra­vi­del­ná kaž­do­tý­den­ní par­tič­ka bri­dže. Co se sta­ne, když jed­na z nich náh­le zemře? Děv­ča­ta to vyře­ší po svém. Půj­čí si popel zemře­lé kama­rád­ky Mary z pohřeb­ní­ho ústa­vu na posled­ní spo­leč­nou karet­ní hru.
Když poté zjis­tí, že jim Mary posmrt­ně posí­lá pozo­ru­hod­ný dárek, z poklid­né­ho dýchán­ku se sta­ne nejdi­vo­čej­ší mejdan, kte­rý by si kdy doká­za­ly před­sta­vit. Během večír­ku si ale také uvě­do­mu­jí, že „žít“ zna­me­ná pořád­ně si život „užít“, dokud není pozdě.

Hrají: Veronika Žilková, Eva Novotná / Gabriela Štefanová, Hana Halberstadt, Elena Trčková / Simona Rejdová, Ondřej Dvořák

Slavnostní koncert SESTRY JEŽKOVY neděle 15. května, 19 hodin, sál kina Jablonné nad Orlicí/ plakát/

Vzpomínkový koncert u příležitosti 50. výročí úmrtí generála Krejčího se uskuteční v rámci 66. ročníku hudebního Dvořákova festivalu.

Trio Sestry Ježkovy společně s kapelou je těleso zabývající se českou swingovou hudbou 30. a 40. let minulého století. V repertoáru můžete nalézt písně od českých skladatelů,  jako byli Jaroslav Ježek, Jiří Traxler či Kamil Běhounek. Nedílnou součástí jejich programu tvoří i americké písně. Do doby elegance a šarmu se s tímto tělesem přesunete nejen díky dobovému repertoáru, ale oku diváka zalahodí též vytříbená móda.

Účinkující:

TEREZA HAVELKOVÁ, KAROLÍNA OTEVŘELOVÁ, RADKA ŘÍHOVÁ – vokály

ELIŠKA GOJDOVÁ – housle

KRISTÝNA KANICKÁ – kontrabas

DANIEL SRRŽ – klavír

VOJTĚCH HAVELKA - kytara

Travesti show: Kabaret Šulin růž   pondělí 30. května 2022 v 19 hodin, sál kina Jablonné nad Orlicí

Na své si přijdou nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Těšit se na Vás budou oblíbené tváře - Dolores, Cathrin, Gina, Saša a Naira. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky, Nikolase a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují.
Pořad je parodií na známý Cabaret Moulin Rouge v Paříži a zaujme Vás nejen velkou jevištní scénou a tancem, ale také více jak 70-ti výpravnými kostýmy a vtipnými scénkami.

Více informací : Facebook : techtle mechtle revue

www.techtlemechtlerevue.cz

S láskou Mary (002).jpgVýstava výtvarného oboru ZUŠ (002).jpgkoncert žáků ZUŠ (002).jpgkoncert orchestru a souborů ZUŠ (002).jpg