Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


Mladkov

Místo
Ústecko-Orlicko

Mladkov je středně velkou podhorskou obcí s 560 obyvateli a najdeme ji pod vrcholky Orlických hor, v blízkosti hranice s Polskem, západním směrem od města Králíky a severním směrem od města Jablonné nad Orlicí. Obec se rozkládá na okraji přírodního parku Orlice a přírodního parku Suchý vrch a Buková hora. Mladkovem protéká řeka Tichá Orlice a obklopují ji malebné lesy. Díky své poloze má Mladkov částečně rekreační charakter. Východním směrem nedaleko obce je Bunkr Na Růžku, což je pěchotní...

Více

Vlčkovice

Místo
Ústecko-Orlicko

Obec Vlčkovice se nachází severně od města Jablonné nad Orlicí. Vede zde červená tur. značka. Vesnici obklopuje Kostelní a Studený vrch.

Více

Zbudov - Samoty

Místo
Ústecko-Orlicko

Zbudov se nachází východně od města Žamberk nedaleko Vodní nádrže Pastviny. Vedou zde zelená a červená turistická značka.

Více

Lichkov

Místo
Ústecko-Orlicko

Lichkov je středně velkou podhorskou pohraniční obcí s 580 obyvateli a najdeme ji pod vrcholky Orlických hor, v blízkosti hranice s Polskem, severovýchodním směrem od města Jablonné nad Orlicí a západním směrem od města Králíky. Obec se rozkládá podél toku Tiché Orlice a na jejích březích je západně od obce roztroušena řada soukromých chat. Od jižního okraje obce se rozprostírá přírodní park Suchý vrch a Buková hora. Obcí prochází silnice spojující města Králíky s rekreační oblastí u Vodní...

Více

U Převráceného bunkru

Místo
Ústecko-Orlicko

Lokalita na červené a žluté tur. značce pod horou Vysoký Kámen se nachází severovýchodně od Jablonného nad Orlicí.

Více

Jablonné nad Orlicí rozc.

Místo
Ústecko-Orlicko

Rozcestí zelené a žluté tur. značky se nachází ve městě Jablonné nad Orlicí cca 250 metrů od železnice.

Více

Říčky

Místo
Ústecko-Orlicko

Vesnice Říčky se nachází východně od města Brandýs nad Orlicí v Orlických horách. Vede zde modrá a červená tur. značka.

Více

Prostřední Lipka žst

Místo
Kralický Sněžník

Vesnice se nalézá asi 2 km od města Králíky v oblasti Králického Sněžníku. Vede zde červená tur. značka, vesnicí protéká Lipkovský potok.

Více

Roudný

Místo
Kralický Sněžník
Typ

Kopec Roudný s nadmořskou výškou 677 metrů nalezneme severně od města Králíky v Králickém Sněžníku. Na vrchol se dostaneme po červené tur. značce.

Více

Hedeč chata

Místo
Kralický Sněžník

Chata se nachází v obci dolní Hedeč jihovýchodně od města Králíky. Je zde rozcestí zelené a žluté turistické značky. Chatu obklopují Mariánský kopec a Val.

Více

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery