Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


Horní Orlice

Místo
Kralický Sněžník

Osada se nachází jižně od města Králíky v Králickém Sněžníku.Vede zde modrá a žlutá tur. značka. Osadou protéká Tichá Orlice.

Více

Červená Voda

Místo
Ústecko-Orlicko

Červená Voda je velká podhorská protáhlá a rekreační obec s 3200 stálými obyvateli a najdeme ji pod vrcholky Orlických hor, v údolí nazývaném Králická brázda, jižním směrem od města Králíky a nedaleko hranice s Polskem. Obec má několik místních částí, které tvoří okolní malé obce a osady a to Šanov u Červené Vody, Moravský Karlov, Bílá Voda, Mlýnice u Červené Vody, Mlýnický Dvůr, Horní Orlice a Dolní Orlice. Červená Voda se rozkládá na pomyslné hranici mezi Čechy a Moravou. Obec leží...

Více

Bouda

Místo
Ústecko-Orlicko

Rozcestí červené a zelené tur. značky nalezneme pod kopcem Bouda, který má nadmořskou výšku 844 metrů. Lokalita se nachází na jihozápad od města Králíky.

Více

Pod Bradlem

Místo
Ústecko-Orlicko

Rozcestí modré a červené turistické značky se nachází pod kopcem Bradlo s nadmořskou výškou 983 metrů.

Více

Orličky

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Vesnice Orličky se nachází na východ od Jablonného nad Orlicí. Vesnicí protéká Orličský potok a vede červená turistická značka.

Více

Červenovodské sedlo

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Sedlo se nachází mezi Prostředním vrchem a kopcem Na Planiskách. Vede zde modrá a zelená turistická značka a hlavní silnice do Jablonného nad Orlicí.

Více

Mlýnický Dvůr

Místo
Ústecko-Orlicko

Vesnici nalezneme jižně od města Králíky u hlavní silnice, která vede přes Červenou Vodu. Obcí vede zelená a žlutá turistická značka a protéká jí potok Březná.

Více

Spálenisko

Místo
Kralický Sněžník
Typ

Lokalitu nalezneme u kopce Spálenisko, který má nadmořskou výšku 745 metrů. Vede zde zelená turistická značka.

Více

Buková hora

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Buková hora se nachází u obce Čenkovice východně od města Jablonné nad Orlicí. Vede zde lyžařský vlek a modrá, zelená a žlutá turistická značka.

Více

Boříkovice

Místo
Ústecko-Orlicko

Boříkovice se nachází cca 3km od města Králíky v Králickém Sněžníku. Vede zde červená turistická značka. V blízkosti lokality teče Tichá Orlice .

Více

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery