Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


Předchozí 1

V Lavičkách

Místo
Kralický Sněžník

Lokalitu nalezneme na zelené tur. značce na jih od města Králíky nedaleko kopce Lískovec s nadmořskou výškou 775 metrů.

Více

Přehrada Pastviny

Místo
Ústecko-Orlicko

Pastvinská přehrada je jedním z našich velice zajímavých a oblíbených vodních objektů u nás. Nachází se v Pardubickém kraji v oblasti Orlických hor. Byla vybudována na Divoké Orlici v roce 1934. Přehrada se rozprostírá nedaleko Žamberka a v létě je hojně navštěvována a využívána jak pasivními návštěvníky, kteří si zde přijedou odpočinout, tak i aktivními sportovci, kteří mohou přehradu i její okolí využít ke svým aktivitám. K dispozici jsou autokempy Petrův palouk a Šlechtův palouk.

Více

Andrlův Chlum

Místo
Ústecko-Orlicko

Obecný popis Vystupující Rozhlednu Andrlův Chlum můžeme spatřit nad jihozápadní částí města Ústí nad Orlicí, v pardubickém kraji. Stojí v nadmořské výšce 559,3 m. Výška rozhledny je 49,4 metrů. Jediná vyhlídková plošina se nachází ve výšce 34,6 metrů. Vede k ní 183 schodů. Příjezd k rozhledně je ze silnice č.14 Vamberk - Česká Třebová, odbočka v Ústí nad Orlicí vpravo na silnici č.360 na Řetůvku a po cca 1 km odbočka vlevo podle šipky. Tato cesta vede až k restauraci s rozhlednou....

Více

Lázek

Místo
Ústecko-Orlicko
Více

Kozlovský kopec

Místo
Ústecko-Orlicko

Kozlovská kopec na Českou Třebovou s turistickou chatou a rozhlednou.

Více

Rudoltice u Lanškrouna - Nový zámek

Místo
Pardubicko

Téměř v polovině cesty z Lanškrouna směr Rudoltice a nebo i opačným směrem, po zeleně značené turistické trase, se ocitnete na Zámeckém Vrchu, kde se nachází pozůstatek kdysi výstavního zámku. V současné době jedna jediná zbývající z jeho původních čtyř věží je po částečné, ale i tak finančně náročné rekonstrukci, která umožňuje návštěvníkům prohlédnout si krásy okolní krajiny z ptačí perspektivy, ale i shlédnout dřívější barokní nádheru v novém hávu. Kdo a co přesně stojí...

Více

Litice nad Orlicí-dřevěná zvonice

Místo
Ústecko-Orlicko

V Liticích nad Orlicí, místní části Záchlumí se nachází na stráni při cestě k Hradu Litice dřevěná zvonice.

Více

Žampach-dřevěná zvonička

Místo
Ústecko-Orlicko

V Žampachu dříve stávala menší dřevěná zvonička, která byla v r. 1882 skácena větrem. V letech 1884-86 byla postavena nová zvonička, která byla na náklady hraběnky Anny z Lützowa v letech 1894-95 přemístěna ke statuli u silnice. Po rekonstrukci v r. 1920 byla neznámým pachatelem 6. 7. 1920 zapálena a vyhořela. V r. 1929 byla postavena nynější třetí zvonička.

Více

Letohrad-zvonice

Místo
Orlické hory a podhůří

V jihozápadní části areálu kostela sv. Václava v Letohradě stojí samostatná Vysoká zděná zvonice vybudována v r. 1705.

Více

Rozhledna Maxe Švabinského

Místo
Orlické hory a podhůří

Na Kozlovském kopci na Českou Třebovou se tyčí rozhledna Maxe Švabinského, která byla postavena a zpřístupněna návštěvníkům v roce 2001. Do okolních krajů se můžete rozhlédnout z vyhlídkové plošiny, která je ve výšce 33m nad zemí. Celá rozhledna potom měří 55,5m.

Více
Předchozí 1

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery