Úvod > Obec > Aktuality > Důraz na důkladné třídění odpadů

Důraz na důkladné třídění odpadů

Vážení občané, majitelé rekreačních nemovitostí a hosté.

V kontejnerech na tříděný odpad, se nachází spoustu odpadů, které do dané nádoby nepatří.

Například v plastu odhozený kanystr plný vyjetého oleje, elektronické cigarety, jídlo atd.

Třiďte prosím odpovědně, viz. upozornění svozové firmy KOS Jablonné nad Orlicí.

Toto jsou samozřejmě náklady navíc, které musíme všichni uhradit.

Upozornění společnosti KOS Jablonné nad Orlicí.

V posledních dnech došlo v krátké době k několika mimořádným situacím při třídění a následnému zpracování obalových plastů. Konkrétně:

– do sběrové nádoby byl odložen plastový kanystr s vyjetým olejem, který se na pasovém dopravníku třídírny otevřel a rozlitý olej způsobil poruchu jeho pohonu

– do sběrové nádoby byly odloženy provázky z farmářského provozu, došlo k jejich zachycení a namotání na vyklápěcím zařízení press

– při úpravě plastů drcením došlo k požáru plastů a následně celého zařízení (vysoká škoda a provozní odstávka více dnů), zdrojem zahoření byla baterie.

Dále na naší třídírně plastů se významně zvyšuje množství elektroniky obecně. Jedná se o klasické monočlánky, baterie z telefonů, baterie v elektronických dětských hračkách, baterie v přenosných pomůckách, … a nový fenomén: elektronické cigarety.

Jedná se o nebezpečné odpady, které patří do sběrného dvora. Je velmi obtížné na třídírně všechny tyto zdroje problémů zachytit a proto vás žádám o prevenci a osvětu problému – dle podmínek a možností každého z vás. Děkuji.

Jak správně třídit. https://www.jaktridit.cz/…dene-odpady/

Odpad.jpg