image

Kalendář akci

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Město Jablonné Vás srdečně zve na koncert Štefana Margity dne 13.11.2019

Město Jablonné Vás srdečně zve na koncert Štefana Margity dne 13.11.2019Pozvánka na koncert :

Štefan Margita Gala 2019

Středa 13 listopadu, 19 hodin, sál kina Jablonné nad Orlicí

Letos v listopadu a v prosinci absolvuje jedenáct koncertů Štefan Margita Gala 2019 v Čechách a na Moravě s houslistou Miroslavem Ambrošem a jeho dvanáctičlenným dámským smyčcovým orchestrem Ambroš Ladies a se sopranistkou Kristýnou Vylíčilovou.

 

Štefan Margita

Operní pěvec, tenorista Štefan Margita, se narodil 3. srpna 1956 v Košicích. Působil a působí v nejslavnějších operních domech světa. - např. v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden, v newyorské Metropolitní opeře, v pařížské Národní opeře Bastille, San Franciscu, Chicagu, Turíně, Madridu, Tokiu, Bruselu, Lyonu, Neapoli či Dallasu. Doslova celosvětový věhlas a obdiv kritiků a publika mu přinesly především role v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, tambourmajor v opeře Vojcek Albana Berga, kapitán Vere v opeře Benjamina Brittena Billy Budd a Bůh Ohně ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V současnosti je považován za jednoho z nejlepších představitelů této role na světě.

Mimořádně se daří i jeho tuzemským nadžánrovým albům Melancholie a X MAS, za jejichž úspěšný prodej obdržel Platinovou a Zlatou desku Supraphonu. Loni v květnu Supraphon vydal třetí Margitovo nadžánrové album Mapa lásky, které je tenoristovým nečekaným výletem do světa šansonu a zdobí jej interpretovy duety s Hanou Zagorovou, Mirem Žbirkou, Zlatou Adamovskou a s Hanou Hegerovou. Margitův duet Mapa lásky s královnou českého šansonu Hanou Hegerovou je pak prvním virtuálním duetem v historii české populární hudby.

 

Kristýna Vylíčilová

Sopranistka původem z Bystřice pod Hostýnem je absolventkou Konzervatoře Brno, kde vystudovala obor zpěv pod pedagogickým vedením Mgr. I. Sobolové – Hýlové, a Vysoké školy múzických umení v Bratislavě, kde absolvovala ve třídě doc. H. Štolfové – Bandové ArtD. Dosáhla ocenění na několika mezinárodních pěveckých soutěžích, mezi jinými IUVENTUS CANTI Vráble, Pěvecká soutěž Olomouc, písňová kategorie Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Je pravidelným hostem českých a slovenských operních scén. Kristýna je interpretkou děl od baroka po současnost. Kromě klasického operního i operetního repertoáru spolupracuje s ansámbly specializujícími se na současnou a barokní hudbu.

 

 

Ambroš Ladies Orchestra

Ambroš Ladies Orchestra je smyčcový orchestr, skládající se z dvanácti půvabných a talentovaných hráček a houslisty Miroslava Ambroše. To je koncept, který v současnosti nenajdeme nejen u nás, ale je naprosto ojedinělý i v celoevropském měřítku.

Umělecký vedoucí Miroslav Ambroš získává pro svůj orchestr od roku 2017 jedny z nejlepších a nejtalentovanějších českých hráček. Vždyť i on sám, jakožto poslední žák Mistra Josefa Suka s bohatými koncertními zkušenostmi z celého světa, patří k naší hudební špičce.

Postupně se mu opravdu daří vytvořit plně funkční smyčcový soubor s dvanácti stálými a několika dalšími alternujícími členkami vedený vítězkou soutěže Pražského jara, Olgou Šroubkovou. V loňské sezóně absolvovali několik úspěšných vystoupení, z nichž tím nejdůležitějším byl slavnostní koncert v monacké Opéra de Monte-Carlo v Salle Garniér pod záštitou monackého prince Alberta II.

 

Prodej vstupenek v IC Jablonné nad Orlicí nebo na www.jablonneno.cz

 

Margita.jpg