Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


Turistická známka č. 1352 - Králíky

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Podhorské městečko v severní části Králické brázdy ve výšce 560 m n.m., obklopené malebnými horami a panensky čistou přírodou. Nejstarší věrohodný údaj o tomto místě pochází z roku 1367.

Více

Turistická známka č. 1363 - Pastviny

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Vodní nádrž na Divoké Orlici se zděnou hrází, vybudovaná v letech 1932-38. Jezero je asi sedm kilometrů dlouhé. Pod hlavní hrází je vyrovnávací nádrž Nekoř, zvaná též "malá přehrada".

Více

Turistická známka č. 1411 - Červenovodské sedlo - Suchý vrch 995 m

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Červenovodské sedlo (813,6 m) – sníženina v Bukovohorské hornatině mezi Bukovou horou a Suchým vrchem. Sedlem procházela zemská hranice mezi Čechami a Moravou.

Více

Turistická známka č. 1418 - Rozhledna Na Křížové hoře

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Vyhlídkovou věž tvoří litá betonová konstrukce opláštěná dřevem. Vrchní část rozhledny ve výšce 25 metrů je celodřevěná. V úpatí rozhledny vzniká otevřený ochoz zakončený oblou střechou, který se má stát zázemím pro společenská setkání.

Více

Turistická známka č. 1426 - Nový Zámek u Lanškrouna

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Nový zámek u Lanškrouna se nachází mezi Rudolticemi a Lanškrounem. Je to zbytek rozsáhlého barokního zámku rodu Lichtenštejnů. http://www.novyzamek.info/

Více

Turistická známka č. 1636 - Dělostřelecká tvrz Hůrka

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Dělostřelecká tvrz Hůrka se nachází na severním okraji města Králíky a minulý týden se otevřela veřejnosti. Zatím je otevřena základní trasa dlouhá 1400 metrů, prohlídka trvá asi 70 minut. Dochované podzemí bude sloužit hlavně k výstavním účelům.

Více

Turistická známka č. 1639 - Muzeum čs. opevnění z let 1935-38 Pěchotní srub K-S 14 "U cihelny" Králí

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Pěchotní srub K - S 14 se nachází severně od města Králíky vedle areálu Vojenského muzea v Prostřední Lipce a je velmi známým a navštěvovaným místem. V tomto srubu najdeme několik expozic a výstavní prostory.

Více

Turistická známka č. 1801 - Zámek Choceň

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Zámek byl postaven v roce 1562 jako renesanční objekt a nachází se na levém břehu Tiché Orlice. Sídlí v něm Orlické muzeum, v současné době jsou v muzeu umístěny stálé expozice z oboru geologie, paleontologie, archoelogie a etnografie - historie.

Více

Turistická známka č. 1817 - Buková hora, Orlické hory

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Buková hora je dominantním vrcholem na jižním zakončení Bukovohorské hornatiny i celých Orlických hor, je významnou křižovatkou turistických značených tras a její svahy jsou protkány sítí tras běžkařských i sjezdařských.

Více

Turistická známka č. 1872 - Městské muzeum v Ústí nad Orlicí

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Městské muzeum má své hlavní sídlo v centru města v Hernychově vile. Muzeum v Ústí nad Orlicí dokumentuje dějiny města a spádových oblastí. http://www.muzeum-uo.cz/?sekce=uvod

Více

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery