Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


lanový park Peklák Česká Třebová

Místo
Pardubicko

V České Třebové asi 2km od Vlakového nádraží a Autobusového terminálu nad fotbalovým stadionem (jde vidět z vlaku - od Prahy po pravé straně) najdeme Lanový park Peklák. Pod areálem je kiosek kde je možné se občerstvit. Je zde možné také zaparkovat automobil. Lanový park se nachází v lese hned vedle ski areálu. Nabízí sportovní vyžití ve výšce od 2 do 14 metrů na 33 překážkách. Můžete se projet nad sjezdovkou na lanovkách délky 95 a 100 metrů. Veškeré vybavení bude zapůjčeno zdarma, asitovat...

Více

Letohrad-Mariánský morový sloup se sousoším

Místo
Orlické hory a podhůří

Na Václavském náměstí v Letohradě byl v letech 1718 – 1721 vybudován sochařem Štěpánem z Litomyšle 15 m vysoký morový sloup se sousoším. Na jeho vrcholu je pozlacená socha Panny Marie. Sloup byl slavnostně vysvěcen v r. 1725.

Více

Letohrad-socha a muzeum Járy Cimrmana

Místo
Orlické hory a podhůří

Na terase zámku v Letohradě byl místním umělcem Stanislavem Vackem vybudován v r. 2004 pomník nesmrtelného českého génia Járy Cimrmana. V r. 2010 k pomníku přibylo Muzeum Járy Cimrmana se světničkou tohoto českého génia, vybudované v zámeckých sklepeních, slavnostně otevřené za účasti členů pražského Divadla Járy Cimrmana.

Více

Letohrad-Městské muzeum a informační centrum

Místo
Orlické hory a podhůří

Na východní straně Václavského náměstí v Letohradě se nachází nejstarší barokní dům z r. 1680, ve kterém je umístěno Městské muzeum a Informační centrum. Mimo historii města Letohradu, do r. 1946 Kyšperka se seznámíte také se sirkařstvím, lidovými kroji a saněmi, kterými prchal císař Napoleon v r. 1812 z Ruska a také dobový nábytek.

Více

Letohrad-pamětní deska malířů H. a J. Umlaufových

Místo
Orlické hory a podhůří

Na severní straně Václavského náměstí v Letohradě na domě čp. 55 je pamětní deska na malíře Hynka a Jana Umlaufových, kteří zde žili a tvořili.

Více

Letohrad-pamětní deska T.G.Masaryka

Místo
Orlické hory a podhůří

Na severní straně Václavského náměstí v Letohradě je na domě čp. 56 pamětní deska na pobyt prof. Dr. T. G. Masaryka, který v r. 1904 v Letohradě, ještě v Kyšperku přednášel o Karlu Havlíčku Borovském. Pamětní desku umístila Městská rada v r. 1938 památce T. G. Masaryka u příležitosti 20 výročí republiky.

Více

Letohrad-drak Kyšperk

Místo
Orlické hory a podhůří

Při příchodu na Václavské náměstí v Letohradě vás přivítá dráček Kyšperk, pojmenovaný podle původního názvu města. Dráček vás zve k návštěvě umělé jeskyně-grotta v zámeckém parku, kde je umístěna Expozice nadpřirozených bytostí. Expozice je otevřena v červenci a srpnu a vstupenky lze zakoupit v informačním centru na náměstí.

Více

Letohrad-soubor městských barokních domů

Místo
Orlické hory a podhůří

Na severní straně Václavského náměstí v Letohradě se nachází řada barokních městských domů s podloubím s bohatou štukovou výzdobou.

Více

Letohrad-Vinný sklípek

Místo
Orlické hory a podhůří

Na Vitanovského ulici v Letohradě, oddělující zámek od parku, je vybudován zámecký vinný sklípek, který hlídají dva mohutní kamenní lvi.

Více

Letohrad-kašna v zámeckém parku

Místo
Orlické hory a podhůří

Na začátku Zámeckého parku v Letohradě byla v r. 1837 vybudována pozdně empírová kašna s nymfou a fontánou.

Více

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery