Drobečková navigace

Úvod > Turistika

Turistika


Dolní Lipka hranice

Místo
Ústecko-Orlicko
Typ

Lokalita se nachází na státní hranici s Polskem v Dolní Lipce. Vede zde žlutá a zelená turistická značka.

Více

Jamné nad Orlicí

Místo
Ústecko-Orlicko

Vesnička se nachází východně od města Jablonné nad Orlicí v Orlických horách. Protéká jí Jamnenský potok. K vesnici vede zelená tur. značka.

Více

Bystřec

Místo
Ústecko-Orlicko

Vesnice se nachází jižně od města Jablonné nad Orlicí, protéká jí potok Čenkovička a vede zde modrá turistická značka.

Více

Malý Sněžník

Místo
Kralický Sněžník

Hora Malý Sněžník se nachází na česko- polských hranicích pod Králickým Sněžníkem. Na vrchol vede zelená turistická značka, která dále pokračuje do Polska. Hora se nachází v nadmořské výšce 1337 metrů.

Více

Horní Morava hranice

Místo
Kralický Sněžník
Typ

Hraniční přechod Horní Morava se nachází na hranici s Polskem cca 3 km západně od vesnice Horní Morava. Vede zde modrá, zelená a červená turistická značka.

Více

Pod Sršňovkou

Místo
Kralický Sněžník

Rozcestí modré a žluté turistické značky se nachází cca 1,5 km západně od vesnice Horní Morava pod horou Klepý (1143 m n.m.).

Více

Pod Klepáčem

Místo
Kralický Sněžník

Rozcestí modré a červené turistické značky se nachází asi 1 km od vesnice Dolní Morava v oblasti Králického Sněžníku. Rozcestí najdeme u parkoviště.

Více

Dolní Morava

Místo
Kralický Sněžník

Dolní Morava je malá rekreační podhorská protáhlá obec s 290 stálými obyvateli a najdeme ji mezi Orlickými horami a Jeseníky, na jižním úpatí kralického sněžníku ( 1423m.n.m.), v blízkosti hranice s Polskem a severovýchodním směrem od města Králíky. Dolní Morava je vyhledávané lyžařské středisko, u severního okraje obce je nejprudší černá lyžařská sjezdovka u nás. Obec leží na hranici mezi Čechy a Moravou, část obce leží v Čechách a část na Moravě. Obec se rozkládá podél toku řeky...

Více

Dolní Morava BUS konečná

Místo
Kralický Sněžník

Lokalita se nachází ve vesnici Dolní Morava u konečné autobusové zastávky severovýchodně od města Králíky. Vede zde modrá a žlutá turistická značka. Žlutá značka dále pokračuje až Na Králický Sněžník. V blízkosti protéká řeka Morava.

Více

Lázek

Místo
Ústecko-Orlicko
Více

Napište nám

Geoportál

cleerio.jpg

Skiareál Čenkovice

www.skiarealcenkovice.cz

Webkamery